יום רביעי, 16 בספטמבר 2015

ממה עשויות הרמדיס ההומאופתיות?

משמעות המילה רמדי היא ריפוי. המטפלים בהומאופתיה קלאסית משתמשים ברמדיס שעשויות מחומרים שונים בטבע כמו צמחים, מינרלים, בעלי חיים ומהטבע בכללותו. יש כיום קרוב ל-4,000 רמדיס המשמשות בטיפול ההומאופתי.

הרמדיס ההומאופתיות עשויות מחומרים טבעיים. לא רק צמחים, כמו שרבים נוטים לחשוב אלא גם חומרים אחרים מהטבע. מה שהכי חשוב להבין זה שהן מפעילות את יכולת הריפוי של הגוף. אתמול היתה לי שיחה מעניינת עם מטופלת שבדקה מה נתתי לה....באינטרנט. היא הופתעה לגלות שהיא לא קיבלה צמח כמו שחשבה, אלא רמדי ממשהו אחר. ישנן רמדיס שעשויות גם מחיות (דבורים, עכבישים, חלזונות וכדומה). היא צמחונית, והפריע לה. הסברתי שכדי לעשות רמדי מחיה, לוקחים חיה אחת, מכינים רמדי וזהו. אותה תמיסת אם משמשת לכל ההכנות אחכ. ודרך אגב, גם הרפואה הסינית, והקונבנציונלית משתמשות ברמדיס מחיות בטיפול. לכל רמדי יש את האיכויות שלה והיא מסוגלת לרפא מגוון רחב מאד של סימפטומים וגם מחלות קשות מאד כמו טרשת ופסוראזיס....דבר שהרפואה לא מסוגלת לו. 

לפני 200 שנה, ד"ר סמואל הנימן, בדק ומצא כי חומרים הגורמים להופעת המחלה אצל אדם בריא יעזרו לרפא את אותה מחלה אצל אדם חולה. ד"ר הנימן עבד כרופא של עובדי מפעל ליצור כינין. הוא הבחין כי האנשים שעבדו במפעל, הראו סימנים דומים למחלת המלריה. הם נחשפו כל יום במשך עבודתם לחומר שמסוגל לרפא מלריה. הוא חשב שאולי החומר, הכינין, שאליו נחשפו העובדים, בלי להיות חולים במלריה, גורם להם להראות סימנים דומים למחלה עצמה.

ד"ר הנימן החליט לבדוק זאת. הוא הכין חומרים שנמהלו מראש במיהולים גבוהים, כמו למשל פי 30 ויותר. הוא התחיל לתת את אותו חומר ידוע למתנדבים. ככל המתנדבים הבריאים קיבלו יותר ויותר מהחומר המהול, הם התחילו להראות סימנים של המחלה שהחומר אמור לטפל בה. אבחנה זו של ד"ר הנימן קבעה למעשה את אחד החוקים הבסיסיים בהומאופתיה: דומה בדומה ירפא.

אנו יודעים שחומרים יכולים להשפיע על גוף האדם. לחומרים אלו יכולה להיות השפעה כימית (תרופות) או אלקטרומגנטית (רמדיס). בהומאופתיה משתמשים בהשפעה האלקטרומגנטית של הרמדיס. רמת הרטט של הרמדי צריכה להיות קרובה ככל שניתן לרמת הרטט של השדה האלקטרומגנטי של הגוף שלנו. ברגע שהרמדי מהדהדת יחד עם הגוף מתרחש ריפוי.

ההומאופתיה הקלאסית הינה רפואה הוליסטית, המסתכלת על האדם כמכלול שלם של גוף ונפש. במהלך הטיפול ההומאופתי, ההומאופת מחפש את הרמדי ההומאופתית הדומה ביותר למחלה ולאפיונים של האדם שבא לטיפול. לפני מתן הטיפול, במהלך התשאול, אוסף ההומאופת את כל הסימנים ומכלול הבעיות מהן סובל המטופל, ולכל המכלול כולו הוא נותן רמדי אחת מדויקת המכסה ומטפלת בכל מה שהאדם סובל ממנו, פיזית ונפשית. בפגישות המעקב אחרי מתן רמדי, ההומאופת עובר עם המטופל על כל תחומי החיים שלו ובוחן יחד איתו את השפעת הרמדי. רמדי מדויקת ומתאימה יכולה לרפא מחלות קשות ומצבים רגשיים מורכבים מאוד.

ד"ר הנימן קבע גם כי כדי להגביר את פעילות הרמדי בגוף חייבים לתת מינון מתאים. הוא בדק וראה כי ככל שהמינון של הרמדי נמוך יותר, כך ההשפעה האנרגטית שלה גדלה. כלומר, אם נרצה לפשט את הכלל הזה, נגדיר שככל שהרמדי "נקייה" יותר מחומר, היא עובדת חזק יותר ברמה האנרגטית. לכן, הרמדיס ההומאופתיות נמהלות למיהולים הולכים וגדלים וככל שהרמדי מהולה יותר, כך היא תשפיע חזק ועמוק יותר על המטופל ותהדהד טוב יותר עם המערכת האנרגטית שלו.

ההכנה של הרמדי נעשית על ידי מיהול וניעור בתנאים מוגדרים מראש. לכל פוטנט (מינון) של הרמדי מספר המיהולים והניעורים שלו. דילול החומר לבדו לא מספיק, יש לנער אותו ולטלטל באופן מדויק ומוגדר מראש על מנת לשמר את האנרגיה של החומר המקורי, בלי לאבד ממנה בתהליך ההכנה עצמו. התהליך של הדילול והטלטול יחד הם אלה שיוצרים את ההגברה באנרגיה, ולכן כל רמדי שנעלה בפוטנט שלה (המיהול והטלטול מוגברים יותר ויותר), תוכל לטפל במחלות עמוקות וקשות יותר.

ההומאופת מחפש לא רק את הרמדי המתאימה, אלא גם את הפוטנט (מינון) המתאים למטופל שלו. מטופלים עם מחלות כרוניות יטופלו אחרת ממטופלים בריאים החולים מדי פעם. מטופלים המקבלים תרופות באופן כרוני יקבלו טיפול המותאם למצבם. ברגע שירגישו טוב יותר, רופא המשפחה יוכל להוריד את כמות התרופות שהם מקבלים.

ההומאופתיה, בעיקר בשל היותה רפואה עדינה ומדויקת מאוד, החודרת עמוק לשורש הבעיה, יכולה להינתן במכלול עצום של מצבים רפואיים, כולל מצבים רגשיים ונפשיים. ההתאמה והדיוק של הרמדי מאפשר טיפול ברמות ורבדים עמוקים מאוד, ויכול להביא את המטופל למקום טוב ובריא יותר בגופו ובנפשו. תפקיד הרמדי להדהד עם הגוף והנפש של המטופל ולעזור להביאו לרמת בריאות טובה יותר.


אנשים שונים צריכים לקבל רמדיס שונות, אדם שצריך רמדי מצמח אינו דומה במהותו לאדם שצריך רמדי ממינרל או חיה. האנרגיה שלו אחרת, הנושאים שמטרידים אותו שונים....כל חווית החיים שלו שונה.

לאותם אנשים שצמחוניים ואינם רוצים לקחת תרופות מחיות, אז מה עם כל התרופות ? תעשיית התרופות העולמית , עושה נסיונות בבעלי חיים, ומתעללת בהם על מנת שאנחנו נוכל לקחת את התרופות. במסגרת התואר השני הציעו לי לעשות עבודת מחקר על תרופה ולנסות אותה על ארנבות, אני סרבתי , כי הרגשתי שלא אוכל להרוג כמה מאות ארנבות כדי שהניסוי שלי יצליח. חלק מחברי ללימודים , עשו את התואר על בע"ח.

הומאופתיה היא רפואה עדינה מעין כמוה....ומה שבטוח שאינה הורגת בע"ח בשם המדע.....מה אתם חושבים?

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה